Системи опалення від ТОВ Акватерм, запорука надійної роботи. - Інженерні мережі

ТОВ Акватерм, завжди привильні рішення!
Перейти до контакту

Головне меню:


Дзвоніть саме зараз:

Дзвінки з питань проектних 
та монтажних робіт
050 305 95 90 Ігор

 Дзвінки з питань автоматизації 
та технічного обслуговування
050 305 00 50 Олександр
 
Радіаторне опалення

  Система радіаторного  опалення  є найбільш широко розповсюдженою на просторах Полтави та нашої країни і її можна назвати класичною системою опалення.
 
   Влаштування та принцип дії радіаторної системи опалення полягає в тому, що нагрітий до необхідної температури теплоносій надходить в радіатор, забезпечуючи нагрів його поверхні. Тепле повітря піднімається вгору приміщення , поширюється уздовж стелі, остигає і замінюється новою порцією , переносячи тепло по всій площі кімнати.
 
   Існує велика кількість схем підключення радіаторів до систем опалення, але принципово можна виділити два варіанта: периметральна (послідовна) система опалення, у якій іде центральна магістраль опалення з відгалуженнями через трійники до радіаторів, та променева (паралельна) система опалення, у якій подаюча та зворотня магістраль системи опалення під'єднуються до колектору, з якого до кожного радіатору іде своя пара труб.
 
   У відповідності до Ваших потреб та побажань, ми допоможемо обрати найліпший варіант монтажу системи опалення в Полтаві у Україні саме для Вашої будівлі, який буде найбільш обґрунтований з точки зору енергоефективності та фінансового навантаження.
 
Типи радіаторів для систем опалення в Полтаві
 
     Перед встановленням радіатору, необхідно правильно розрахувати його тепловіддачу та тепловитрати приміщення, у якому він буде встановлюватись. Під час розрахунку та проектуванні систем опалення обов'язково враховується температурний режим, так як дуже часто виробники вказують параметри тільки  при максимальному тепловому режимі (90/70).
 
  При виборі батарей та проектуванні систем опалення слід обов'язково враховувати конкретні умови експлуатації, якість теплоносія і обмеження при використанні, зазначені виробником. Слід пам'ятати, що від того, наскільки будуть адаптовані радіатори до конкретних умов системи опалення, залежить термін їх експлуатації в цілому.  
 
   Важливим критерієм вибору того чи іншого типу радіаторів при проектуванні систем опалення є їх дизайн і естетична привабливість, яка дозволить гармонійно вписати радіатор в інтер'єр приміщення. Найпоширенішими є такі типи радіаторів:
 
     Менш поширеними є радіатори для систем опалення з мідним теплообмінником. Окрім того існує велика кількість радіаторів, що розрізняються за конструктивним виконанням та методом встановлення, наприклад: внутрішньо-підлогові, напольні, плінтусні, цокольні та інші.  
    Крім того, при проектуванні систем опалення, є велика кількість дизайн-радіаторів, які зможуть підкреслити індивідуальність вашої будівлі. Такі радіатори для систем опалення можуть бути обладнані декоративними панелями (дерев'яними, керамічними), мати декоративну форму лиття самого радіатору або штамповки. Окремо з переліку дизайн-радіаторів можна виділити рушникосушарки, про які більш детально можна прочитати у розділі "Водопостачання".
    Більше про переваги та недоліки тих або інших радіаторів опалення Ви можете дізнатися у наших спеціалістів. Ми допоможемо підібрати оптимальний варіант за критеріями ціна/якість, який буде ідеальним саме для Вашої будівлі.
 
Влаштування вузла змішування

   Для коректної роботи теплої підлоги необхідно встановити колекторну групу з вузлом змішування для системи опалення. Різні виробники по-різному можуть розміщувати елементи вузлів змішування, але принципова схема в усіх вузлах змішування для систем опалення теплими підлогами однакова, і його головна задача - підтримання у контурах теплих підлог постійної, заданої Вами температури теплоносія. Колекторна група необхідна для безпосереднього під'єднання подаючого та зворотнього трубопроводів системи опалення теплих підлог. Також за допомогою вентилів на колекторній групі можливо відрегулювати необхідні витрати теплоносія по кожному контуру або встановити сервопривід для підтримання заданої температури повітря у кімнаті з програматором.
 

Теплі підлоги
 
    Джерелом тепла для системи опалення можуть бути системи теплих підлог. Джерелом тепла можуть виступати спеціальні електричні кабелі, призначені для влаштування системи теплих підлог та трубопроводи системи опалення, по яких постійно циркулює теплоносій. Кожен з варіантів має свої переваги і рекомендації до застосування.
 
 Труби при монтажі системи опалення водяними теплими підлогами рівномірно розподіляються по всій площі підлоги, тому прогрівання буде одночасно відбуватися  на площі усієї поверхні. В результаті найтепліше повітря буде перебувати над поверхнею підлоги, на рівні 1,5-2м температура повітря трохи знизиться, і, нарешті, в районі стелі зосередяться найпрохолодніші обсяги повітря. Такий розподіл тепла буде відчуватися людиною як більш комфортний у порівнянні з розподілом тепла при радіаторному опаленні.
 
   Згідно розрахунків – проектування та монтаж системи опалення з використанням теплих підлог може повністю замінити радіаторну систему опалення, але  найкращим рішенням є проектування системи опалення з влаштуванням і радіаторного опалення і системи теплих підлог. Як показує практика – проектування системи опалення теплими підлогами цілком справляються з функцією опалення до температур -10, -15 градусів за Цельсієм. Коли стовпчик температури на термометрі опускається нижче вказаних значень - підключається радіаторна система опалення для підтримання необхідних Вам температур у приміщеннях. У нашому регіоні такі температури тримаються від декількох тижнів до півтора-двох місяців на протязі року, але чи бажаєте Ви додатково вдягатися або вмикати електричні обігрівачі у цей проміжок часу? Крім того, радіатор для системи опалення, встановлений під вікном, виконує не лише функцію опалення а ще й функцію повітряної завіси за рахунок природньої конвекції - це ще одна причина, чому ми не рекомендуємо повністю відмовлятися від монтажу радіаторної системи опалення.
 
Вкладання труб теплої підлоги
 
    При проектуванні системи опалення та перед виконанням робіт з монтажу трубопроводів системи опалення теплої підлоги необхідно визначитися, які труби використовувати, з яким шагом та яким методом вкладати і якою довжиною робити контури. Отже, щодо труб - найбільш розповсюджене використання для систем опалення металопластикових труб (які складаються з внутрішньої та зовнішньої труби з поліетилену та алюмінієвої труби, що зварена продольним швом, між ними, наприклад PE-RT/AL/PE-HD) та труб зі зшитого поліетилену (наприклад PEX-А або інші). Спеціальні металопластикові труби для систем опалення теплими підлогами мають меншу товщину алюмінієвого прошарку, ніж у таких самих труб для систем радіаторного опалення, що збільшує еластичність труби. Металопластикові труби для систем опалення добре тримають форму і мають чудовий естетичний вигляд. При виборі труби зі зшитого поліетилену слід зауважити, що вона не має такої еластичності, як металопластикова через відсутність алюмінієвої прослойки і не тримає форми, а отже - для її вкладання необхідна значно більша кількість місць кріплень. Також є спеціальна мідна труба для систем опалення теплими підлогами, але вона застосовується досить рідко через надмірно високу вартість у порівнянні з поліетиленовою чи металопластиковою.
   Існує декілька варіантів укладки системи опалення теплими підлогами: паралельна, послідовна (спіральна) та подвійна паралельна або, як їх називають в простолюді - "змійкою", "равликом" та "подвійною змійкою". Для невеликих приміщень, з довжиною контуру до 50м можна використовувати варіант вкладання "змійкою", а для великих приміщень - краще використовувати варіанти "равлика" або "подвійної змійки", так як у них подаючий та зворотній трубопровід чергуються, що забезпечує рівномірний прогрів підлоги. Але не зважаючи на обраний варіант вкладання трубопроводів для системи опалення теплої підлоги - довжина одного контуру не може перевищувати 100м. Якщо при проектуванні системи опалення теплими підлогами у приміщенні необхідна більша довжина трубопроводу - його розмежовують на декілька зон з окремими контурами трубопроводів, і довжина кожного з них не повинна перевищувати зазначені 100м. Транзитні мережі від розподільчого колектору до приміщення, у якому безпосередньо влаштовується система опалення теплих підлог мають бути прокладені у теплоізоляції.
   Крок прокладання труб у системах опалення теплими підлогами може варіювати від 10см до 35см у залежності від призначення теплої підлоги, а саме - створення комфортних умов або опалення приміщення. Для створення ефекту повітряної завіси - краще впродовж зовнішніх стін вкласти трубопроводи теплих підлог з більш щільним кроком, ніж у центрі приміщення. Для кваліфікованого розрахунку і проектування систем опалення в Полтаві та Україні, а також для професійного монтажу систем опалення в Полтаві та Україні звертайтесь до наших спеціалістів, і ми підберемо оптимальний варіант у відповідності до Ваших вимог.
 
Інфрачервоні системи опалення

  При використанні інфрачервоного опалення з'являється відчуття тепла, як від сонячних променів, тобто навіть при низьких температурах людина може відчувати себе комфортно. Фактично нагрівання відбувається таким шляхом: від випромінювального приладу крізь повітря ідуть теплові промені, які обігрівають людей та усі предмети, що її оточують. У свою чергу - предмети (підлога, обладнання, меблі тощо...) віддають тепло навколишньому повітрю.
 
   При використанні інфрачервоних випромінювачів (інфрачервоної системи опалення) тепле повітря практично не скупчується під стелею, у зв'язку з чим дані системи опалення є одними з найефективніших для приміщень з високими стелями (опалення складських приміщень, системи опалення виробничих цехів, тощо...)
 
     На сьогоднішній день виготовляються інфрачервоні панелі з різними джерелами енергії, такими як: газові інфрачервоні панелі, електричні інфрачервоні панелі, водяні інфрачервоні панелі, тощо. Також інфрачервоні панелі можуть мати різну температуру поверхні та довжину хвилі, що вони випромінюють, у зв'язку з чим є можливість підібрати обладнання, що максимально відповідатиме Вашим вимогам.
 
Системи повітряного опалення

     Ще один з різновидів систем опалення - повітряне опалення. Системи повітряного опалення відносяться до розділу "Вентиляція", у якому, можливо більш детально ознайомитися з різновидами та особливостями систем повітряного опалення. Коли мається на увазі повітряне опалення за рахунок розгалуженої системи вентиляційних коробів з повітророзподільниками у обслуговуваних приміщеннях - дана система може виконувати великий перелік завдань, таких, як вентиляція, кондиціонування, зволоження, осушення та, навіть, фільтрацію повітря за рахунок встановлення тих або інших секцій обладнання у мережу вентиляції.
 
    Крім того, для опалення складських та виробничих приміщень, можливо використання тепло-вентиляторів, які перемішують повітря у приміщенні вентилятором і пропускають його крізь теплообмінник, нагріваючи до необхідної температури. Дане обладнання не виконує функції вентиляції і може використовуватися лише для підігріву повітря. Також до систем опалення тепло-вентиляторами можна віднести повітряні завіси. Єдина відмінність повітряної завіси від тепло-вентиляторів - вони мають той-самий принцип роботи і також виконують функцію опалення, окрім своєї головної задачі - відсікання холодного повітря зовні приміщення.
 
Джерела тепла для систем опалення

  Для будь-якої системи опалення необхідний теплоносій, підігрітий до певної температури, будь то повітряна система опалення, радіаторна система опалення, або система опалення теплих підлог та теплих стін. Варіантів опалювальних котлів дуже багато і ми розглянемо, на наш погляд, найпоширеніші на сьогоднішній день варіанти котельного обладнання, а саме: газові котли, твердопаливні котли ти електричні котли типу "Тепловий насос". Спеціалісти ТОВ "Акватерм" допоможуть Вам прийняти правильне рішення, яке буде ідеально підходити саме до Ваших потреб, та виконати повне супроводження обєкта від  розробки проекту та коректно-кошторисної документації, до професійного монтажу систем опалення.
 
 
Газові котли

    Газові котли для систем опалення випускає безліч виробників і вони майже однаково виконують функцію підігріву теплоносія. Принципова різниця полягає у кількості ступенів безпеки обладнання та автоматизації процесів керування. Котли для опалення можуть бути з відкритою та закритою камерами згорання (з природнім або примусовим відведенням продуктів згорання), напільні та настінні, з бойлером або без і Ви можете обрати варіант, який краще підходить саме для вашої будівлі.
 
  Газові котли можна поділити на конденсаційні та класичні. Конденсаційні котли більш ефективні у порівнянні з класичними газовими котлами за рахунок використання прихованої теплоти продуктів горіння, тобто те тепло, яке традиційні котли викидають у атмосферу, конденсаційний котел направляє у систему опалення, тим самим збільшуючи ефективність роботи, що виконується.
 
   Найбільш економічний режим опалення для конденсаційних котлів - це 50/30 і при влаштуванні великих площ теплих підлог у будівлі конденсаційні котли будуть найкращим та найекономічнішим вибором, так як підлоги також працюють у низькотемпературному режимі. Що стосується радіаторів для систем опалення - то при перерахунку на економічний температурний режим їх розмір може збільшитись у 2 рази. Але на практиці це рідко робиться, так як вважається, що при дуже низьких зовнішніх температурах котел просто вийде з конденсаційного режиму і при температурах нижче мінус 10, мінус 15 градусів буде працювати як класичний (високотемпературний) газовий котел.
 
Теплові насоси для систем опалення

   Ефективне використання енергії набуває сьогодні все більшого значення: споживач зацікавлений заощадити свій бюджет і подбати про навколишнє середовище, не відмовляючись при цьому від комфорту . У прийнятті рішення про інвестиції все більше зростає роль енергоефективних систем опалення. У європейських країнах попит зростає, насамперед, на системи опалення, які ефективно використовують поновлювані джерела енергії. Така тенденція спостерігається і на Україні. На сьогоднішній день однією з найефективніших систем опалення та теплопостачання, безумовно, визнаються теплові насоси.
 
    Тепловий насос в системі опалення працює за таким же принципом, що і холодильник, який відбирає тепло зсередини охолоджуваної камери і виводить його назовні. Це відбувається завдяки холодильному агенту, що циркулює в системі холодильника. При переходу холодоагенту з рідкого в газоподібний стан потрібна енергія, яка в даному випадку відбирається з холодильної камери, тобто охолодження відбувається за рахунок випаровування. У випадку з тепловим насосом, в якості холодильної камери виступає навколишнє середовище. Таким чином, за допомогою теплового насоса, ми нагріваємо воду для системи опалення за рахунок охолодження навколишнього середовища (під терміном охолодження мається на увазі відбір тепла, так як реально, температуру навколишнього середовища тепловий насос не знизить).
 
    В якості джерела енергії сучасні теплові насоси для систем опалення та охолодження використовують грунт, грунтові води або повітря. У відповідності з особливостями Вашої ділянки спеціалісти ТОВ "Акватерм" допоможуть вам визначитися з необхідним типом пристрою і прийняти вірне рішення
 
Твердопаливні котли для систем опалення

   Твердопаливний котел - опалювальний пристрій , виконаний із сталі або чавуну, який відбирає теплову енергію в процесі горіння твердого палива. Для коректної роботи на твердопаливному котлі встановлюється регулятор температури, який контролює поточну температуру води в котлі . За допомогою регулятору температури здійснюється керування заслінкою подачі повітря. У випадках, коли температура теплоносія стає вище заданої - заслінка автоматично прикривається і процес горіння сповільнюється. Коли температура знижується, то заслінка відкривається. Котли розрізняються за видами палива та за способом горіння.
 
За різновидами використовуваного палива котли можна поділити на:
 
- котли для опалення на дровах - основним паливом для даних котлів є сухі (до 20% вологості) дрова;
 
- котли для опалення на вугіллі - основним паливом для даних котлів є вугілля;
 
- пілетні котли для опалення - для даних котлів в якості палива використовуються паливні гранули (пілети);
 
- котли для опалення на змішаному паливі - в даних котлах допускається спалювання декількох видів палива;
 
Щодо способу згорання палива - є такі види котлів:
 
-          твердопаливні котли з природною тягою - в даних моделях процес згорання палива контролюється термостатичним тяговим регулятором без додаткової подачі повітря;
 
-          твердопаливні котли з додатковою тягою - на відміну від котлів з природною тягою даний вид оснащений вентилятором, який додатково подає повітря в топку, а потужність вентилятора регулюється залежно від спалюваного палива та димової тяги;
 
-          твердопаливні піролізі котли - це котли з більш складним механізмом горіння, який полягає в тому, що дрова в первинній камері згорають в низько-кисневому середовищі і при цьому виділяється горючий газ, який запалюється у вторинній камері;
 
-          твердопаливні котли тривалого горіння - в  даних котлах процес горіння відбувається зверху вниз, за рахунок чого на одній закладці палива досягається більш тривалий і рівномірний прогрів теплоносія;
 
   ТОВ "Акватерм" допоможе Вам обрати твердопаливний котел для системи опалення, який якнайкраще підійде для Ваших потреб. Наші спеціалісти розроблять проект системи опалення та виконають монтаж і обв’язку твердопаливного котла. Якщо у Вас в будівлі встановлений інший котел (газовий, електричний) - ТОВ "Акватерм" передбачить схему підключення і його автоматичне вмикання при догоранні палива у твердопаливному котлі та вимкнення після нового завантаження палива.

   Звертайтеся до нас і ми виїдемо на Ваш об'єкт будівництва в Полтаві або в Україні, проведемо огляд і виконаємо разрахунок вартості у відповідності до Ваших побажань. Ми завжди працюємо для Замовника і сподіваємося на плідну співпрацю з кожним клієнтом, незалежно від обсягів робіт.
    ТОВ Акватерм - тільки найвища якість робіт!
Назад до змісту | Назад до головного меню